Wikipodróże:Pub podróżnika/Archiwum003

Z Wikipodróży
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Przyszłe zmiany[edytuj]

  • Nasz zespół pracuje nad narzędziem podświetlania składni. Będzie ono podświetlało pary znaczników, takich jak <ref> i inne rodzaje składni wikikodu. Będzie można je włączać i wyłączać. Najpierw pojawi się ono w wbudowanym w edytor wizualny tryb edycji wikikodu, prawdopodobnie będzie to pod koniec 2017 roku. [1]
  • Zmieni się wygląd przycisków Pokaż podgląd, Podgląd zmian i zapisu zmian we wszystkich wspieranych przez WMF edytorach wikikodu. Nowe przyciski będą korzystać z OOjs UI. Będą one większe, jaśniejsze i czytelniejsze. Etykiety pozostaną te same. Można już przetestować nowy wygląd, otwierając edycję i dopisując &ooui=1 na końcu URL, na przykład: https://www.mediawiki.org/wiki/Project:Sandbox?action=edit&ooui=1 Nie będzie dostępny stary wygląd, nawet po lokalnych zmianach w CSS. [2]
  • W tym roku usuniemy przestarzały pasek narzędziowy z 2006. Używa go ok. 0,03% aktywnych użytkowników. Zobacz listę narzędzi do edytowania na MediaWiki.org, jeżeli nie masz pewności których używasz. [3]
  • Jeżeli nie czytasz tego w swoim preferowanym języku, pomóż nam w tłumaczeniach! Subskrybuj listę dyskusyjną tłumaczy lub skontaktuj się z nami bezpośrednio, będziemy mogli wtedy powiadomić Cię, kiedy będzie gotowe następne wydanie. Dziękujemy!

Elitre (WMF)

20:06, 12 maj 2017 (CEST)

17 maja[edytuj]

  • Uwaga! Uwaga! Zostało już tylko 5 dni (do 22 maja włącznie) na zgłaszanie propozycji wystąpień lub warsztatów, które pojawią się na tegorocznej Konferencji Wikimedia Polska 2017, która odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Bydgoszczy. Można zgłaszać nie tylko takie punkty programu, które chcecie poprowadzić, ale też propozycje tematów, w których chętnie wzięlibyście udział.
Jeżeli chcesz uczestniczyć razem z nami w tym wspaniałym wydarzeniu w grodzie nad Brdą, to nie zwlekaj – zapisz się już dziś! Zostały tylko dwa dni na zapisanie się na Konferencję. W imieniu komisji programowej Fafik (dyskusja) 18:28, 17 maj 2017 (CEST)

The solution for reverting the new annoying hidden Table of Contents in all your banners[edytuj]

As you all probably noticed, last week all the banners on PLvoy were changed - in all of them the Table of Contents is now hidden by default in a very unaesthetic appearance.

The same change occurred in all the Wikivoyage editions that don't have the new banner code (namely, the Dutch Wikivoyage, the Hebrew Wikivoyage, the Swedish Wikivoyage, the Portuguese Wikivoyage, the Polish Wikivoyage, and the Farsi Wikivoyage).

I never managed to figure out what caused this annoying bug... nevertheless, the Dutch Wikivoyage has meanwhile found the solution to this bug, and yesterday both the Hebrew Wikivoyage and Farsi Wikivoyage implemented it on the all our banners, and the problem was reverted as if it never existed!

Add this code to your Mediawiki:Common.css and you should be good

ויקיג'אנקי (dyskusja) 04:55, 24 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Kierunek Strategiczny ruchu Wikimedia 2030[edytuj]

World Map Icon ?.svg

W tej chwili trwa drugi etap ustalania strategii ruchu Wikimedia do 2030 r. Etap ten polega na zapoznaniu się i ocenie kolejnych wersji wstępnego projektu dokumentu "Kierunek Strategiczny", będącego rezultatem miesięcy dyskusji i badań. Ten szkic został intensywnie przedyskutowany w trakcie Wikimanii oraz jest wciąż dyskutowany on-line, w wyniku czego powstaje jego druga wersja. Komitet Redakcyjny na bieżąco czyta komentarze i edytuje szkic na podstawie opinii.

Weź udział w dyskusji nad kierunkiem, w którym ruch Wikimedia będzie dążył przez następne 15 lat. Teraz jest moment aby realnie wpłynąć na kształt naszej przyszłej, wspólnej strategii, po polsku lub po angielsku. Polimerek (WMF) (dyskusja) 22:10, 17 sie 2017 (CEST)[odpowiedz]

Wikimania[edytuj]

Hi there. I've just arrived back home from Montreal. Had some nice talks and meetings. One big fan (his whole family) of Wikivoyage visited me at the community village. People like the listing and map features as well. Congratulations to all of you guys. I have three short points to be discussed here in your community. Got two messages on the poster:

  • Please add more links to Wikipedia
  • Please add information about accessibility to your listings as well as information for all disabled people (e. g. blind and deaf travellers)

I talked with Ziko about travelling information for kids on wikivoyage. It's missing on almost every article (at least on WV/de as far as i know).

Besides I have talked with a guy from Wikitongues. Maybe it is a useful feature to add their videos to phrasebooks or country articles. This is an exmple for Texas German -- DerFussi (dyskusja) 09:40, 21 sie 2017 (CEST)[odpowiedz]

Zlot Zimowy 2018[edytuj]

  • Droga społeczności. Zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska ustalił, że następny Zlot Zimowy Wikimedian odbędzie się w dniach 12-14 stycznia 2018 r. Zachęcamy do rezerwowania sobie terminu! Osoby, które mają pomysł na ciekawą lokalizację, mogą przesyłać ofertę (miejsce, szacunkowy kosztorys, nocleg, sala itp.) na adres zarzad@wikimedia.pl. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:28, 30 sie 2017 (CEST)[odpowiedz]

Columns for references[edytuj]

20:15, 1 wrz 2017 (CEST)

Druga wersja "Kierunku strategicznego"[edytuj]

Czym jest strategia?

Strategia to metoda albo plan pomagający realizować wizję albo zbliżyć się do pożądanej przyszłości. Określa cele i priorytety, bierze pod uwagę okoliczności zewnętrzne i własne zasoby, dotyczy długiego okresu i pomaga oceniać krótkookresowe plany.

Ten strategiczny kierunek całego ruchu bierze pod uwagę zbiorowe interesy ludzi, których wspierają i którym służą nasze projekty, grupy i organizacje. Będzie on rozpisany na około 13-15 lat między rokiem 2018 a 2030 i będzie wskazówką dla autorów lokalnych planów strategicznych i taktyk. Ponadto będzie on podlegał ocenom w zależności od zmian okoliczności i będzie dostosowany do zmian w otaczającym świecie.


Kto i dlaczego potrzebuje strategii ruchu?

Przede wszystkim strategii potrzebują najbardziej zaangażowani członkowie społeczności, Wikimedia Foundation i organizacje afiliowane. Potrzebują oni bazy, która pomoże im określić priorytety pracy, którą wykonują, aby sprostać wyzwaniom i wykorzystać możliwości, przed którymi stoją Wikimedia. Strategia pomoże członkom społeczności lepiej współpracować i dążyć do naszej wizji.


Kto i jak skorzysta ze strategii ruchu?

W ostatecznym rozrachunku, każdy kto uczestniczy czy będzie uczestniczył w Wikimediach, oraz ten, kto korzysta czy będzie korzystał z naszych projektów. Strategia pomoże nam być bardziej efektywnymi w grupie i pojedynczo. Pomoże każdemu członkowi ruchu lepiej pojąć naszą rolę w świecie. Pomoże zapoznawać otoczenie z działalnością Wikimediów; w ten sposób więcej osób będzie mogło do nas dołączyć.

W 2017 rozpoczęła się szeroka dyskusja, która miała doprowadzić do spisania kierunku strategicznego, który zjednoczy i zainspiruje Wikimedian. Ten kierunek będzie podstawą dla ustalania krótkoterminowych planów i priorytetów. Dyskusje odbyły się w ponad 80 społecznościach i zorganizowanych grupach[strategia 1][strategia 2][strategia 3]. Zorganizowano badania i skonsultowano się z ponad 150 ekspertami[strategia 4]. Pod uwagę wzięto przyszłe trendy, które będą miały wpływ na naszą misję. Dodatkowo zebrano opinie partnerów i darczyńców.

Grupa wolontariuszy i reprezentantów zespołu strategicznego podsumowała zebrane opinie i opublikowała pierwszą wersję "Kierunku strategicznego", którą poddano pod dyskusję społeczności.

Teraz opublikowano drugą wersję Kierunku. Znów prosimy o lekturę i komentarze na stronie dyskusji na Meta (pomocniczo: strona tylko na polskojęzyczne komentarze). Na podstawie opinii zespół autorów "Kierunku" naniesie ostateczne poprawki.


Jeżeli macie pytania albo nie wiecie o co chodzi: po prawej wkleiłem fragment FAQ. Możecie mnie dopytywać, łapać na wiki, na fejsie, mailowo czy gdziekolwiek. SGrabarczuk (WMF) (dyskusja) 13:44, 15 wrz 2017 (CEST)[odpowiedz]

Kartographer improvements on the Wikimedia wishlist[edytuj]

The kartographer is one of our most important features. RolandUnger has proposed some urgently needed improvements. If you want to support these wishes please vote on meta wiki for the Kartographer improvements. I wish you a very merry Christmas. Thank you very much.

Sent with Global message delivery -- Nov, 28th 2017 - DerFussi

Please help create Wikipodróże:Kamienie milowe with documentation of PlVoy's main milestones over the years (especially if you are one of the most active editors)[edytuj]

This page exists on the English Wikivoyage and several other Wikivoyage editions.

We at the Hebrew Wikivoyage have recently created and expanded this page in which we have (1) documented, as best as we could, the most important milestones our community achieved over the years in the development of the site (2) added the current most important milestones we are trying to achieve in the development of the Hebrew Wikivoyage in the present.

I noticed that most of the Wikivoyage communities have not created this page yet. If possible, please help create this page on your Wikivoyage edition (especially if you are one of the most active editors in your Wikivoyage edition over the years and are well aware of the main efforts/milestones reached through the years) and help document, as best as we could, the most important milestones achieved in the development of your Wikivoyage edition over the years + add the current most important milestones your Wikivoyage community is trying to achieve in the present.

I am hoping that if each/most of the Wikivoyage communities would do this so that we'll all have a much better understanding about where each community has chosen to focus all of their efforts through the years (and perhaps, in this way, each Wikivoyage community might inspire the rest of the Wikivoyage editor communities to adopt new ideas for new important initiatives on our own edition of Wikivoyage which we haven't even considered so far).

What do you think ? ויקיג'אנקי (dyskusja) 05:25, 5 gru 2017 (CET)[odpowiedz]

Edit-a-thon "5 years Wikivoyage"[edytuj]

We propose an edit-a-thon dedicated to the 5th anniversary of the Wikivoyage launch at the WMF servers that took place on January 15, 2013. At Russian Wikivoyage it will be combined with the celebration of our 5000th article that we expect in early January. In a nutshell, we plan to request central banner on relevant language versions of Wikipedia, and offer small presents to everyone who makes useful edits to Wikivoyage articles during the period of January 16 - February 15, 2018.

We prepared several pages:

  • Landing page that explains the basics of adding new objects and editing the existing ones; how to use Listing Editor and what to write in the description field
  • Getting started, where we explain how to use Wikivoyage (dynamic maps, images, GPX files, offline usage) and what is special about our project; how we are different from other travel guides
  • Rules of the edit-a-thon. The participants will score 1 point for each object added to an article, provided that they add practical information and write a meaningful description based on their first-hand knowledge. Copying information from the web is strongly discouraged.
Every participant who scored more than 10 points, will receive postcards (this is equivalent to the prizes given for the Asian Month in Wikipedia). Those participants who will write at least 2 articles with the usable or guide status will receive printed travel guide for the region of their choice.

These are the rules at Russian Wikivoyage. You should feel free to modify them in your own way, but please, stick to several general guidelines:

  • Prepare the landing page that will include brief instructions on which articles to edit, how to edit them, as well as links to relevant policies and guidelines in your language
  • Provide the text of the central notice in your language
  • Name one person who will be responsible for the communication
  • If you plan to give presents, draft formal rules and find the presents. Our presents are partly funded by Wikimedia Russia and partly by ourselves. Talking to your regional chapter or even writing a rapid grant application may be a good idea. The prizes are not compulsory, but they are likely to increase the number of participants and motivate them to work harder.

Deadline: January 4, 2018. After this date I will initiate the Central Notice request on meta. Without the landing page and other relevant information, I won't be able to include your language into the request, and you won't have the central banner. Should you have question, please, ask them here or on my talk page. Happy New Year, and all the best in 2018!

--Alexander (talk) 21:50, 27 December 2017 (UTC)

Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem wielu nowych edytorów dołącz do Wikivoyage po tym, jak odkryją to na Wikipedia, postaraj się jak najlepiej zrozumieć to, co Alexander napisał powyżej. Pozostało tylko 10 dni do rozpoczęcia maratonu pisania. ויקיג'אנקי (dyskusja) 14:39, 19 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

Kraków[edytuj]

Witajcie !

Szczerze mówiąc jestem pierwszy raz na stronie Wikivoyage. Otworzyłem stronę mojego miasta, zobaczyłem mapę i .....

Lepiej żeby nie bylo żadnej niż takie cóś. Nazwy dziwne albo w nieodpowiednim miejscu. Robił ją ktoś, kto o Krakowie nie ma zielonego pojęcia. Skasowłbym ją sam ale nie chcę być posądzonym o wandalizm. Z Zetpe0202 (dyskusja) 22:05, 10 lut 2018 (CET)[odpowiedz]

Editing News #1—2018[edytuj]

21:56, 2 mar 2018 (CET)

Włączamy nową przydatną funkcję dla edytujących szablony[edytuj]

Witajcie!

Zespół z Wikimedia Foundation pracujący nad TemplateStyles planuje włączyć TemplateStyles na tej wiki.

TemplateStyles to funkcjonalność pozwalająca nie-administratorom pisać style CSS dla szablonów. Umożliwi to oddzielenie treści szablonów od sposobu prezentacji. Dobra praktyka znana z tworzenia witryn internetowych ułatwia zarządzanie układem szablonu. Jeżeli nie zajmujesz się edytowaniem szablonów, nie będzie to miało wpływu na Twój dotychczasowy wkład.

TemplateStyles jest przydatne z kilku powodów.

  • Umożliwia przystosowanie szablonów tak, aby lepiej wyglądały na urządzeniach mobilnych.
  • Rozwiewa wątpliwości gdzie stosować reguły CSS.
  • Dotychczas edytowanie CSS było dostępne tylko dla administratorów, co stanowiło utrudnienie dla pozostałych użytkowników, gdy chcieli wprowadzić jakieś zmiany.
  • Dodane reguły CSS do ogólnego arkusza stylów dla całej witryny są ładowane na wszystkich stronach, bez względu na to, czy na konkretnej stronie zostały wykorzystane czy nie. Zużywa to niepotrzebnie transfer i utrudnia debugowanie stylów.

Więcej o TemplateStyles można dowiedzieć się na MediaWiki.org. Dostępna jest też dokumentacja techniczna.

Korzystanie z tej funkcji nie jest obowiązkowe, ale zachęcamy edytujących szablony do używania tego. Jeżeli są jakieś wątpliwości, zapraszamy do dyskusji. Jeżeli nie będzie wątpliwości, ta funkcja zostanie wprowadzona 28 marca.

Dziękujemy.

CKoerner (WMF) & Whatamidoing (WMF) (dyskusja) 17:26, 21 mar 2018 (CET)[odpowiedz]

Wikiobiadek[edytuj]

28 lipca w Warszawie odbędzie się spotkanie dla wikimedian i sympatyków Wikimedia. Można się zapisać na wiki lub na Facebooku (ze względu na to, że część osób woli zachować w sferze prywatnej fakt bycia wikimedianinem, wydarzenie jest zaznaczone na FB jako prywatne, co oznacza, że trzeba mieć zaproszenie, żeby je widzieć. Jeśli są chętni, którym nie wysłałem zaproszenia – piszcie na priv). Dokładne miejsce jeszcze nieustalone – zgłaszajcie propozycje. Tar Lócesilion (queta) 20:33, 10 lip 2018 (CEST)[odpowiedz]

RelatedSites[edytuj]

Cześć,

Zespół Community Tech w Wikimedia Foundation planuje usunąć rozszerzenie RelatedSites z tej wiki. RelatedSites zostało stworzone dla Wikivoyage/Wikitravel wiele lat temu jako sposób na dodawanie linków do innych wiki, widocznych w menu bocznym jako "Powiązane strony". Teraz to rozszerzenie wykonuje to samo zadanie co "W innych projektach" z Wikidanych. Ponieważ RelatedSites jest używane tylko na Wikipodróżach i nie jest już wspierane, konieczne jest jego usunięcie jako stara funkcja, która może się tylko zepsuć. Ta wiki ma ponad pięćset stron korzystających z RelatedSites, a Community Tech chce pomóc usuwać te linki przed całkowitym usunięciem tego rozszerzenia.

Pozostają dwa pytania: czy społeczność zgadza się na usunięcie RelatedSites i czy chce pomóc w usuwaniu linków?

Co o tym sądzicie? Keegan (WMF) (dyskusja) 23:20, 12 lip 2018 (CEST)[odpowiedz]

@Keegan (WMF) Chyba nie istnieje tu społeczność, żeby się zgadzała na usunięcie lub nie ;) Natomiast ja osobiście jestem za tym, by nie duplikować WikiData i ile się da korzystać z nich. Mogę pomóc w usuwaniu albo nawet jakiegoś bota napisać. Katafrakt (dyskusja) 16:07, 3 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Interface-admin[edytuj]

Tutaj nie doszło powiadomienie z meta. Wszystko wyjaśnione na plwiki. Dobrze byłoby, gdybyście wybrali sobie ze dwie-trzy takie osoby. Pozdrawiam, Tufor (dyskusja) 15:27, 2 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

@Tufor Niestety, ale tutaj w zasadzie nie ma żadnej społeczności. Dobrze by natomiast rzeczywiście było, żeby jakiekolwiek osoby z uprawnieniami do projektu istniały. Może któraś z osób wybranych na Wikipedii mogłaby się zgodzić na posiadanie uprawnień również tutaj? Zapewne nie miałaby w ogóle roboty, co najwyżej jakieś bardzo pojedyncze akcje kiedy coś się wyraźnie zepsuje itp. Katafrakt (dyskusja) 08:51, 7 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]
@Katafrakt Właśnie miałem to zaproponować. Pewnie kilka takich osób się znajdzie; jeśli będzie taka potrzeba to też mógłbym mieć takie uprawnienia. Robota jest raz na ruski rok, ale fakt - lepiej mieć kilku, nawet na wikipodróżach nieaktywnych, użytkowników z takimi uprawnieniami, niż z każdym drobiazgiem latać na meta. Tufor (dyskusja) 09:10, 7 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]
Ja mogę być. --Wargo (dyskusja) 22:31, 7 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Skoro @Wargo się zgodził, to wypadałoby przeprowadzić jakieś głosowanie, bo bez tego stewardzi nie włączą uprawnień. Pingi do aktywnych użytkowników: @Alan ffm, @Katafrakt, @M Z Wojalski, @Moromar, @Świętokrzyskie3. Tufor (dyskusja) 14:17, 14 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Wargo[edytuj]

Symbol głosu "za" Za Katafrakt (dyskusja) 16:39, 15 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Symbol głosu "za" Za --Alan ffm (dyskusja) 18:59, 16 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Uprawnienia zostały przyznane. Crystal Clear app clean.pngT Załatwione Tufor (dyskusja) 20:09, 5 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

Maksymalna szerokość kontenera z artykułem[edytuj]

Zastanawiam się czy nie dałoby się ustawić maksymalnej szerokości kontenera w którym znajduje się artykuł. Dotyczy to w pewnym stopniu wszystkich wiki, ale przez top-bar w wikivoyage na szerokich ekranach wygląda to moim zdaniem szczególnie nieciekawie: https://i.imgur.com/C2mAOi4.png Katafrakt (dyskusja) 15:05, 5 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

@Wargo Może Ty? ;) Katafrakt (dyskusja) 01:48, 28 lis 2018 (CET)[odpowiedz]
Moim zdaniem nie powinniśmy ograniczać maksymalnej szerokości artykułu - właśnie powinna dostosowywać się do szerokości, aby wykorzystać miejsce. To raczej banner trzeba dopasować. Wargo (dyskusja) 15:10, 28 lis 2018 (CET)[odpowiedz]

Request for bot flag[edytuj]

Hello!

I'd like to request the bot flag for my bot, User:EmausBot. I want to launch bot to repair double and broken redirects using Pywikipedia's scripts. My bot has a global flag and makes the same task on many projects. --Emaus (dyskusja) 00:41, 8 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

Please help complete the work on the Polish phrasebook at the English Wikivoyage[edytuj]

Dear Polish Wikivoyagers. If possible, please help finish the missing parts of the Polish phrasebook at the English Wikivoyage (the missing transcriptions appear as "(...)". Having a completed version of this specific phrasebook is essential for all the other editions of Wikivoyage making local versions of this phrasebook to their readers (for example (Hebrew-Polish phrasebook, Italian-Polish phrasebook, Hind-Polish phrasebook, etc). Thanks in advance! ויקיג'אנקי (dyskusja) 15:06, 30 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

Editing News #2—2018[edytuj]

15:17, 2 lis 2018 (CET)

A request to change Object template[edytuj]

Dear Polish Wikivoyagers,

I've noticed that template "Object" in Polish doesn't have GPS coordinates inside - although English and Russian city templates offer adding "listing"(RU) and "see"(EN) templates on the map, and it looks good (Lublin is a good example). Maybe it worth adding them into your template?

10:04, Nov 9, 2018 (CET)

@Sashabrava Hi! I see you made some changes already. I'm not sure if "listing" is a good name for Polish project (or English too, for what it matters). Some time ago I already started to experiment with new template called Znacznik, which would be mostly to be shown on map. Obiekt was probbaly an old attempt to have some basic common formatting for all items that were objects. Do you think it's important to retain a name similar to what's in other language versions? Katafrakt (dyskusja) 01:56, 28 lis 2018 (CET)[odpowiedz]
@Katafrakt Hi! Sorry for late reply. I am not against renaming the template to sth more understandable for Polish people if it's critical. However, I used "listing" in order to provide similar template for different languages. You can notice that "Listing" title is used for English, French, Russian Wikivoyage and "Listado" - for Spanish. Maybe it's not the best title for template, but it's already quite widespread, and new title can make a mess in the head of other users. If you need to look at template usage statistics, follow a link. 09:45, Feb 24, 2019 (CET)

Nowe szablony - Znacznik i Mapa[edytuj]

Dodałem dwa nowe szablony: Szablon:Mapa i Szablon:Znacznik – w myśl tego, co działa na en.wikivoyage. Nie jestem eskpertem w tworzeniu szablonów, więc proszę o opinie. Przykład użycia w akcji można znaleźć na stronie Split. Katafrakt (dyskusja) 22:11, 14 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Read-only mode for up to 30 minutes on 11 April[edytuj]

12:56, 8 kwi 2019 (CEST)

Wikimedia Foundation Medium-Term Plan feedback request[edytuj]

Pomóż przetłumaczyć na Twój język

The Wikimedia Foundation has published a Medium-Term Plan proposal covering the next 3–5 years. We want your feedback! Please leave all comments and questions, in any language, on the talk page, by April 20. Dziękujemy! Quiddity (WMF) (talk) 19:35, 12 kwi 2019 (CEST)[odpowiedz]

Re-thinking where to put the focus on - the collaborative creation of the "List of articles every Wikivoyage should have" on Meta[edytuj]

One of the issues with any wiki site is that unless the editor community agrees upon where it is mostly important to put most efforts, usually everyone just improves random articles without knowing what to prioritize... this becomes a bigger issue with the smaller communities where if there are only two or three active editors... they would usually create mostly random stubs that aren’t of much interest to their readers, just because most people wouldn’t know on the top of the head what travel destinations are of most interest to people.

In order to tackle this issue, some wiki sites develop a vital/core article list based on the consensus in that community, which could be used both as a way to focus most efforts where they are most needed (for example, by encouarging the editors to make as many Guide articles and Star articles from all the articles on the core articles list) but also as a way to encourage the other parallel editions of that wiki to create the articles deemed to be the most vital articles as well.

I especially like Wikipedia’s vital articles list... but also Meta’s List of articles every Wikipedia should have.

I think that the existence of such a list, that might even be of use here at the Polish Wikivoyage, would be especially important as it would inspire all the smaller editions of Wikivoyage to make sure that the articles which are of the most interest to their readers are the ones in which most efforts are directed towards + that a priority would be given to improving the quality of the most prominent and sought after articles.

As such I decided to plunge forward and create a draft for this list at Meta. It currently includes exactly 1,000 articles. The list isn't finished! Please help us improve the list by going over it, making note of the articles you think are missing from it, and suggesting them at the discussion page of that page at meta. ויקיג'אנקי (dyskusja) 15:34, 15 cze 2019 (CEST)[odpowiedz]

Editing News #1—July 2019[edytuj]

20:32, 23 lip 2019 (CEST)

New tools and IP masking[edytuj]

16:19, 21 sie 2019 (CEST)

The consultation on partial and temporary Foundation bans just started[edytuj]

-- Kbrown (WMF) 19:14, 30 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Feedback wanted on Desktop Improvements project[edytuj]

09:15, 16 paź 2019 (CEST)

Editing News #2 – Mobile editing and talk pages[edytuj]

12:13, 29 paź 2019 (CET)

Community Wishlist 2020[edytuj]

Magic Wand Icon 229981 Color Flipped.svg

IFried (WMF) 20:30, 4 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Making the Content Translation Tool available for Wikivoyage[edytuj]

I don't know if you all have ever tried Wikipedia's Content translation Tool, but i'll just say that this is a very strong tool that has helped the Wikipedia community translate A LOT of articles between the various Wikipedia editions (mostly translations of articles from the English Wikipedia to the smaller Wikipedia editions).

So far this tool is only used in Wikipedia.

As part of the current Community Wishlist Survey, a suggestion has been brought forward to make this tool available for all Wikivoyage editions as well:

meta:Community_Wishlist_Survey_2020/Wikivoyage/ContentTranslation_work_for_Wikivoyage#Voting

If you support making this tool available for Wikivoyage as well, please add your vote in that page. ויקיג'אנקי (dyskusja) 21:34, 29 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Wikigranty[edytuj]

Drodzy! W 2020 roku uruchomiona została kolejna edycja Wikigrantów. Jeśli zatem macie na oku jakieś wartościowe źródła wszelkiej maści, które wspomogą Was w pisaniu haseł, zapraszamy do skorzystania z programu. W tym roku podniesiona została kwota małego grantu, toteż z uproszczonej procedury planowania i raportowania można skorzystać przy dofinansowaniu do 500 PLN. Wnioski można składać na tej stronie. W imieniu Komisji Wikigrantów, Einsbor (dyskusja) 08:29, 9 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Wiki Loves Folklore[edytuj]

WLL Subtitled Logo (transparent).svg

Hello Folks,

Wiki Loves Love is back again in 2020 iteration as Wiki Loves Folklore from 1 February, 2020 - 29 February, 2020. Join us to celebrate the local cultural heritage of your region with the theme of folklore in the international photography contest at Wikimedia Commons. Images, videos and audios representing different forms of folk cultures and new forms of heritage that haven’t otherwise been documented so far are welcome submissions in Wiki Loves Folklore. Learn more about the contest at Meta-Wiki and Commons.

Kind regards,
Wiki Loves Folklore International Team
— Tulsi Bhagat (contribs | talk)
sent using MediaWiki message delivery (dyskusja) 07:15, 18 sty 2020 (CET)
[odpowiedz]

Movement Learning and Leadership Development Project[edytuj]

Hello

The Wikimedia Foundation’s Community Development team is seeking to learn more about the way volunteers learn and develop into the many different roles that exist in the movement. Our goal is to build a movement informed framework that provides shared clarity and outlines accessible pathways on how to grow and develop skills within the movement. To this end, we are looking to speak with you, our community to learn about your journey as a Wikimedia volunteer. Whether you joined yesterday or have been here from the very start, we want to hear about the many ways volunteers join and contribute to our movement.

To learn more about the project, please visit the Meta page. If you are interested in participating in the project, please complete this simple Google form. Although we may not be able to speak to everyone who expresses interest, we encourage you to complete this short form if you are interested in participating!

-- LMiranda (WMF) (talk) 20:01, 22 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Editing news 2020 #1 – Discussion tools[edytuj]

21:28, 8 kwi 2020 (CEST)

Come have a friendly chat with other Wikivoyagers at the Wikivoyage Discord server I opened[edytuj]

Please join us at the unofficial Discord server Wikivoyage Hub and have a friendly non formal chat with many other Wikivoyagers. Although you would be able to access this server immediately without installing any software/app, simply by clicking this link, I warmly recommend first installing the Discord software and registering your username to get a much better experience with Discord.

I am currently inviting Wikivoyagers from all other Wikivoyage editions to join this server as well. I hope to see you all there! ויקיג'אנקי (dyskusja) 23:14, 15 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Editing news 2020 #2[edytuj]

22:36, 17 cze 2020 (CEST)

Feedback on movement names[edytuj]

Cześć. Apologies if you are not reading this message in your native language. Pomóż przetłumaczyć na Twój język if necessary. Dziękujemy!

There are a lot of conversations happening about the future of our movement names. We hope that you are part of these discussions and that your community is represented.

Since 16 June, the Foundation Brand Team has been running a survey in 7 languages about 3 naming options. There are also community members sharing concerns about renaming in a Community Open Letter.

Our goal in this call for feedback is to hear from across the community, so we encourage you to participate in the survey, the open letter, or both. The survey will go through 7 July in all timezones. Input from the survey and discussions will be analyzed and published on Meta-Wiki.

Thanks for thinking about the future of the movement, --The Brand Project team, 22:33, 2 lip 2020 (CEST)

Note: The survey is conducted via a third-party service, which may subject it to additional terms. For more information on privacy and data-handling, see the survey privacy statement.

Deleting my user page[edytuj]

Hi there. I am Fussi from th German Wikivoyage. I would kindly ask your admins to delete my user page: Użytkownik:DerFussi. It's outdated and I would like to use my general one from the meta wiki. I unfortunately can not speak Polish language and was not able to find your site for filing in a delete request. Thank you very much. Stefan aka Fussi. -- DerFussi (dyskusja) 16:57, 5 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

@DerFussi: Gemacht. Grûsse! --Alan ffm (dyskusja) 22:50, 6 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

Editing news 2020 #3[edytuj]

14:56, 9 lip 2020 (CEST)

Announcing a new wiki project! Welcome, Abstract Wikipedia[edytuj]

Sent by m:User:Elitre (WMF) 22:13, 9 lip 2020 (CEST) - m:Special:MyLanguage/Abstract Wikipedia/July 2020 announcement [odpowiedz]

Important: maintenance operation on September 1st[edytuj]

Trizek (WMF) (talk) 15:49, 26 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Invitation to participate in the conversation[edytuj]

Wiki of functions naming contest[edytuj]

23:16, 29 wrz 2020 (CEST)

Call for feedback about Wikimedia Foundation Bylaws changes and Board candidate rubric[edytuj]

Cześć. Apologies if you are not reading this message in your native language. Pomóż przetłumaczyć na Twój język.

Today the Wikimedia Foundation Board of Trustees starts two calls for feedback. One is about changes to the Bylaws mainly to increase the Board size from 10 to 16 members. The other one is about a trustee candidate rubric to introduce new, more effective ways to evaluate new Board candidates. The Board welcomes your comments through 26 October. For more details, check the full announcement.

Dziękujemy! Qgil-WMF (talk) 19:10, 7 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Important: maintenance operation on October 27[edytuj]

Od ostatniego wydania tego newslettera, zespół Editing poświęcał czas głównie na edytor wikikodu 2017, który jest dostępny wewnątrz edytora wizualnego jako funkcja eksperymentalna, oraz na prace nad narzędziem do wizualnego porównywania. Ich główny panel organizacji pracy znajduje się w Phabricatorze. Możesz znaleźć linki do list wykonanych zadań dla każdego tygodnia na stronie mw:VisualEditor/Weekly triage meetings.. Ich bieżące priorytety to naprawa błędów, wspieranie edytora wikikodu 2017 oraz prace nad narzędziem porównywania wizualnego.

Ostatnie zmiany[edytuj]

Pracujmy razem[edytuj]

Elitre (WMF)

21:56, 2 mar 2018 (CET)

Włączamy nową przydatną funkcję dla edytujących szablony[edytuj]

Witajcie!

Zespół z Wikimedia Foundation pracujący nad TemplateStyles planuje włączyć TemplateStyles na tej wiki.

TemplateStyles to funkcjonalność pozwalająca nie-administratorom pisać style CSS dla szablonów. Umożliwi to oddzielenie treści szablonów od sposobu prezentacji. Dobra praktyka znana z tworzenia witryn internetowych ułatwia zarządzanie układem szablonu. Jeżeli nie zajmujesz się edytowaniem szablonów, nie będzie to miało wpływu na Twój dotychczasowy wkład.

TemplateStyles jest przydatne z kilku powodów.

  • Umożliwia przystosowanie szablonów tak, aby lepiej wyglądały na urządzeniach mobilnych.
  • Rozwiewa wątpliwości gdzie stosować reguły CSS.
  • Dotychczas edytowanie CSS było dostępne tylko dla administratorów, co stanowiło utrudnienie dla pozostałych użytkowników, gdy chcieli wprowadzić jakieś zmiany.
  • Dodane reguły CSS do ogólnego arkusza stylów dla całej witryny są ładowane na wszystkich stronach, bez względu na to, czy na konkretnej stronie zostały wykorzystane czy nie. Zużywa to niepotrzebnie transfer i utrudnia debugowanie stylów.

Więcej o TemplateStyles można dowiedzieć się na MediaWiki.org. Dostępna jest też dokumentacja techniczna.

Korzystanie z tej funkcji nie jest obowiązkowe, ale zachęcamy edytujących szablony do używania tego. Jeżeli są jakieś wątpliwości, zapraszamy do dyskusji. Jeżeli nie będzie wątpliwości, ta funkcja zostanie wprowadzona 28 marca.

Dziękujemy.

CKoerner (WMF) & Whatamidoing (WMF) (dyskusja) 17:26, 21 mar 2018 (CET)[odpowiedz]

Wikiobiadek[edytuj]

28 lipca w Warszawie odbędzie się spotkanie dla wikimedian i sympatyków Wikimedia. Można się zapisać na wiki lub na Facebooku (ze względu na to, że część osób woli zachować w sferze prywatnej fakt bycia wikimedianinem, wydarzenie jest zaznaczone na FB jako prywatne, co oznacza, że trzeba mieć zaproszenie, żeby je widzieć. Jeśli są chętni, którym nie wysłałem zaproszenia – piszcie na priv). Dokładne miejsce jeszcze nieustalone – zgłaszajcie propozycje. Tar Lócesilion (queta) 20:33, 10 lip 2018 (CEST)[odpowiedz]

RelatedSites[edytuj]

Cześć,

Zespół Community Tech w Wikimedia Foundation planuje usunąć rozszerzenie RelatedSites z tej wiki. RelatedSites zostało stworzone dla Wikivoyage/Wikitravel wiele lat temu jako sposób na dodawanie linków do innych wiki, widocznych w menu bocznym jako "Powiązane strony". Teraz to rozszerzenie wykonuje to samo zadanie co "W innych projektach" z Wikidanych. Ponieważ RelatedSites jest używane tylko na Wikipodróżach i nie jest już wspierane, konieczne jest jego usunięcie jako stara funkcja, która może się tylko zepsuć. Ta wiki ma ponad pięćset stron korzystających z RelatedSites, a Community Tech chce pomóc usuwać te linki przed całkowitym usunięciem tego rozszerzenia.

Pozostają dwa pytania: czy społeczność zgadza się na usunięcie RelatedSites i czy chce pomóc w usuwaniu linków?

Co o tym sądzicie? Keegan (WMF) (dyskusja) 23:20, 12 lip 2018 (CEST)[odpowiedz]

@Keegan (WMF) Chyba nie istnieje tu społeczność, żeby się zgadzała na usunięcie lub nie ;) Natomiast ja osobiście jestem za tym, by nie duplikować WikiData i ile się da korzystać z nich. Mogę pomóc w usuwaniu albo nawet jakiegoś bota napisać. Katafrakt (dyskusja) 16:07, 3 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Interface-admin[edytuj]

Tutaj nie doszło powiadomienie z meta. Wszystko wyjaśnione na plwiki. Dobrze byłoby, gdybyście wybrali sobie ze dwie-trzy takie osoby. Pozdrawiam, Tufor (dyskusja) 15:27, 2 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

@Tufor Niestety, ale tutaj w zasadzie nie ma żadnej społeczności. Dobrze by natomiast rzeczywiście było, żeby jakiekolwiek osoby z uprawnieniami do projektu istniały. Może któraś z osób wybranych na Wikipedii mogłaby się zgodzić na posiadanie uprawnień również tutaj? Zapewne nie miałaby w ogóle roboty, co najwyżej jakieś bardzo pojedyncze akcje kiedy coś się wyraźnie zepsuje itp. Katafrakt (dyskusja) 08:51, 7 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]
@Katafrakt Właśnie miałem to zaproponować. Pewnie kilka takich osób się znajdzie; jeśli będzie taka potrzeba to też mógłbym mieć takie uprawnienia. Robota jest raz na ruski rok, ale fakt - lepiej mieć kilku, nawet na wikipodróżach nieaktywnych, użytkowników z takimi uprawnieniami, niż z każdym drobiazgiem latać na meta. Tufor (dyskusja) 09:10, 7 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]
Ja mogę być. --Wargo (dyskusja) 22:31, 7 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Skoro @Wargo się zgodził, to wypadałoby przeprowadzić jakieś głosowanie, bo bez tego stewardzi nie włączą uprawnień. Pingi do aktywnych użytkowników: @Alan ffm, @Katafrakt, @M Z Wojalski, @Moromar, @Świętokrzyskie3. Tufor (dyskusja) 14:17, 14 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Wargo[edytuj]

Symbol głosu "za" Za Katafrakt (dyskusja) 16:39, 15 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Symbol głosu "za" Za --Alan ffm (dyskusja) 18:59, 16 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Uprawnienia zostały przyznane. Crystal Clear app clean.pngT Załatwione Tufor (dyskusja) 20:09, 5 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

Maksymalna szerokość kontenera z artykułem[edytuj]

Zastanawiam się czy nie dałoby się ustawić maksymalnej szerokości kontenera w którym znajduje się artykuł. Dotyczy to w pewnym stopniu wszystkich wiki, ale przez top-bar w wikivoyage na szerokich ekranach wygląda to moim zdaniem szczególnie nieciekawie: https://i.imgur.com/C2mAOi4.png Katafrakt (dyskusja) 15:05, 5 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

@Wargo Może Ty? ;) Katafrakt (dyskusja) 01:48, 28 lis 2018 (CET)[odpowiedz]
Moim zdaniem nie powinniśmy ograniczać maksymalnej szerokości artykułu - właśnie powinna dostosowywać się do szerokości, aby wykorzystać miejsce. To raczej banner trzeba dopasować. Wargo (dyskusja) 15:10, 28 lis 2018 (CET)[odpowiedz]

Request for bot flag[edytuj]

Hello!

I'd like to request the bot flag for my bot, User:EmausBot. I want to launch bot to repair double and broken redirects using Pywikipedia's scripts. My bot has a global flag and makes the same task on many projects. --Emaus (dyskusja) 00:41, 8 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

Please help complete the work on the Polish phrasebook at the English Wikivoyage[edytuj]

Dear Polish Wikivoyagers. If possible, please help finish the missing parts of the Polish phrasebook at the English Wikivoyage (the missing transcriptions appear as "(...)". Having a completed version of this specific phrasebook is essential for all the other editions of Wikivoyage making local versions of this phrasebook to their readers (for example (Hebrew-Polish phrasebook, Italian-Polish phrasebook, Hind-Polish phrasebook, etc). Thanks in advance! ויקיג'אנקי (dyskusja) 15:06, 30 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

Editing News #2—2018[edytuj]

15:17, 2 lis 2018 (CET)

A request to change Object template[edytuj]

Dear Polish Wikivoyagers,

I've noticed that template "Object" in Polish doesn't have GPS coordinates inside - although English and Russian city templates offer adding "listing"(RU) and "see"(EN) templates on the map, and it looks good (Lublin is a good example). Maybe it worth adding them into your template?

10:04, Nov 9, 2018 (CET)

@Sashabrava Hi! I see you made some changes already. I'm not sure if "listing" is a good name for Polish project (or English too, for what it matters). Some time ago I already started to experiment with new template called Znacznik, which would be mostly to be shown on map. Obiekt was probbaly an old attempt to have some basic common formatting for all items that were objects. Do you think it's important to retain a name similar to what's in other language versions? Katafrakt (dyskusja) 01:56, 28 lis 2018 (CET)[odpowiedz]
@Katafrakt Hi! Sorry for late reply. I am not against renaming the template to sth more understandable for Polish people if it's critical. However, I used "listing" in order to provide similar template for different languages. You can notice that "Listing" title is used for English, French, Russian Wikivoyage and "Listado" - for Spanish. Maybe it's not the best title for template, but it's already quite widespread, and new title can make a mess in the head of other users. If you need to look at template usage statistics, follow a link. 09:45, Feb 24, 2019 (CET)

Nowe szablony - Znacznik i Mapa[edytuj]

Dodałem dwa nowe szablony: Szablon:Mapa i Szablon:Znacznik – w myśl tego, co działa na en.wikivoyage. Nie jestem eskpertem w tworzeniu szablonów, więc proszę o opinie. Przykład użycia w akcji można znaleźć na stronie Split. Katafrakt (dyskusja) 22:11, 14 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Read-only mode for up to 30 minutes on 11 April[edytuj]

12:56, 8 kwi 2019 (CEST)

Wikimedia Foundation Medium-Term Plan feedback request[edytuj]

Pomóż przetłumaczyć na Twój język

The Wikimedia Foundation has published a Medium-Term Plan proposal covering the next 3–5 years. We want your feedback! Please leave all comments and questions, in any language, on the talk page, by April 20. Dziękujemy! Quiddity (WMF) (talk) 19:35, 12 kwi 2019 (CEST)[odpowiedz]

Re-thinking where to put the focus on - the collaborative creation of the "List of articles every Wikivoyage should have" on Meta[edytuj]

One of the issues with any wiki site is that unless the editor community agrees upon where it is mostly important to put most efforts, usually everyone just improves random articles without knowing what to prioritize... this becomes a bigger issue with the smaller communities where if there are only two or three active editors... they would usually create mostly random stubs that aren’t of much interest to their readers, just because most people wouldn’t know on the top of the head what travel destinations are of most interest to people.

In order to tackle this issue, some wiki sites develop a vital/core article list based on the consensus in that community, which could be used both as a way to focus most efforts where they are most needed (for example, by encouarging the editors to make as many Guide articles and Star articles from all the articles on the core articles list) but also as a way to encourage the other parallel editions of that wiki to create the articles deemed to be the most vital articles as well.

I especially like Wikipedia’s vital articles list... but also Meta’s List of articles every Wikipedia should have.

I think that the existence of such a list, that might even be of use here at the Polish Wikivoyage, would be especially important as it would inspire all the smaller editions of Wikivoyage to make sure that the articles which are of the most interest to their readers are the ones in which most efforts are directed towards + that a priority would be given to improving the quality of the most prominent and sought after articles.

As such I decided to plunge forward and create a draft for this list at Meta. It currently includes exactly 1,000 articles. The list isn't finished! Please help us improve the list by going over it, making note of the articles you think are missing from it, and suggesting them at the discussion page of that page at meta. ויקיג'אנקי (dyskusja) 15:34, 15 cze 2019 (CEST)[odpowiedz]

Editing News #1—July 2019[edytuj]

20:32, 23 lip 2019 (CEST)

New tools and IP masking[edytuj]

16:19, 21 sie 2019 (CEST)

The consultation on partial and temporary Foundation bans just started[edytuj]

-- Kbrown (WMF) 19:14, 30 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Feedback wanted on Desktop Improvements project[edytuj]

09:15, 16 paź 2019 (CEST)

Editing News #2 – Mobile editing and talk pages[edytuj]

12:13, 29 paź 2019 (CET)

Community Wishlist 2020[edytuj]

Magic Wand Icon 229981 Color Flipped.svg

IFried (WMF) 20:30, 4 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Making the Content Translation Tool available for Wikivoyage[edytuj]

I don't know if you all have ever tried Wikipedia's Content translation Tool, but i'll just say that this is a very strong tool that has helped the Wikipedia community translate A LOT of articles between the various Wikipedia editions (mostly translations of articles from the English Wikipedia to the smaller Wikipedia editions).

So far this tool is only used in Wikipedia.

As part of the current Community Wishlist Survey, a suggestion has been brought forward to make this tool available for all Wikivoyage editions as well:

meta:Community_Wishlist_Survey_2020/Wikivoyage/ContentTranslation_work_for_Wikivoyage#Voting

If you support making this tool available for Wikivoyage as well, please add your vote in that page. ויקיג'אנקי (dyskusja) 21:34, 29 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Wikigranty[edytuj]

Drodzy! W 2020 roku uruchomiona została kolejna edycja Wikigrantów. Jeśli zatem macie na oku jakieś wartościowe źródła wszelkiej maści, które wspomogą Was w pisaniu haseł, zapraszamy do skorzystania z programu. W tym roku podniesiona została kwota małego grantu, toteż z uproszczonej procedury planowania i raportowania można skorzystać przy dofinansowaniu do 500 PLN. Wnioski można składać na tej stronie. W imieniu Komisji Wikigrantów, Einsbor (dyskusja) 08:29, 9 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Wiki Loves Folklore[edytuj]

WLL Subtitled Logo (transparent).svg

Hello Folks,

Wiki Loves Love is back again in 2020 iteration as Wiki Loves Folklore from 1 February, 2020 - 29 February, 2020. Join us to celebrate the local cultural heritage of your region with the theme of folklore in the international photography contest at Wikimedia Commons. Images, videos and audios representing different forms of folk cultures and new forms of heritage that haven’t otherwise been documented so far are welcome submissions in Wiki Loves Folklore. Learn more about the contest at Meta-Wiki and Commons.

Kind regards,
Wiki Loves Folklore International Team
— Tulsi Bhagat (contribs | talk)
sent using MediaWiki message delivery (dyskusja) 07:15, 18 sty 2020 (CET)
[odpowiedz]

Movement Learning and Leadership Development Project[edytuj]

Hello

The Wikimedia Foundation’s Community Development team is seeking to learn more about the way volunteers learn and develop into the many different roles that exist in the movement. Our goal is to build a movement informed framework that provides shared clarity and outlines accessible pathways on how to grow and develop skills within the movement. To this end, we are looking to speak with you, our community to learn about your journey as a Wikimedia volunteer. Whether you joined yesterday or have been here from the very start, we want to hear about the many ways volunteers join and contribute to our movement.

To learn more about the project, please visit the Meta page. If you are interested in participating in the project, please complete this simple Google form. Although we may not be able to speak to everyone who expresses interest, we encourage you to complete this short form if you are interested in participating!

-- LMiranda (WMF) (talk) 20:01, 22 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Editing news 2020 #1 – Discussion tools[edytuj]

21:28, 8 kwi 2020 (CEST)

Come have a friendly chat with other Wikivoyagers at the Wikivoyage Discord server I opened[edytuj]

Please join us at the unofficial Discord server Wikivoyage Hub and have a friendly non formal chat with many other Wikivoyagers. Although you would be able to access this server immediately without installing any software/app, simply by clicking this link, I warmly recommend first installing the Discord software and registering your username to get a much better experience with Discord.

I am currently inviting Wikivoyagers from all other Wikivoyage editions to join this server as well. I hope to see you all there! ויקיג'אנקי (dyskusja) 23:14, 15 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Editing news 2020 #2[edytuj]

22:36, 17 cze 2020 (CEST)

Feedback on movement names[edytuj]

Cześć. Apologies if you are not reading this message in your native language. Pomóż przetłumaczyć na Twój język if necessary. Dziękujemy!

There are a lot of conversations happening about the future of our movement names. We hope that you are part of these discussions and that your community is represented.

Since 16 June, the Foundation Brand Team has been running a survey in 7 languages about 3 naming options. There are also community members sharing concerns about renaming in a Community Open Letter.

Our goal in this call for feedback is to hear from across the community, so we encourage you to participate in the survey, the open letter, or both. The survey will go through 7 July in all timezones. Input from the survey and discussions will be analyzed and published on Meta-Wiki.

Thanks for thinking about the future of the movement, --The Brand Project team, 22:33, 2 lip 2020 (CEST)

Note: The survey is conducted via a third-party service, which may subject it to additional terms. For more information on privacy and data-handling, see the survey privacy statement.

Deleting my user page[edytuj]

Hi there. I am Fussi from th German Wikivoyage. I would kindly ask your admins to delete my user page: Użytkownik:DerFussi. It's outdated and I would like to use my general one from the meta wiki. I unfortunately can not speak Polish language and was not able to find your site for filing in a delete request. Thank you very much. Stefan aka Fussi. -- DerFussi (dyskusja) 16:57, 5 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

@DerFussi: Gemacht. Grûsse! --Alan ffm (dyskusja) 22:50, 6 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

Editing news 2020 #3[edytuj]

14:56, 9 lip 2020 (CEST)

Announcing a new wiki project! Welcome, Abstract Wikipedia[edytuj]

Sent by m:User:Elitre (WMF) 22:13, 9 lip 2020 (CEST) - m:Special:MyLanguage/Abstract Wikipedia/July 2020 announcement [odpowiedz]

Important: maintenance operation on September 1st[edytuj]

Trizek (WMF) (talk) 15:49, 26 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Invitation to participate in the conversation[edytuj]

Wiki of functions naming contest[edytuj]

23:16, 29 wrz 2020 (CEST)

Call for feedback about Wikimedia Foundation Bylaws changes and Board candidate rubric[edytuj]

Cześć. Apologies if you are not reading this message in your native language. Pomóż przetłumaczyć na Twój język.

Today the Wikimedia Foundation Board of Trustees starts two calls for feedback. One is about changes to the Bylaws mainly to increase the Board size from 10 to 16 members. The other one is about a trustee candidate rubric to introduce new, more effective ways to evaluate new Board candidates. The Board welcomes your comments through 26 October. For more details, check the full announcement.

Dziękujemy! Qgil-WMF (talk) 19:10, 7 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Important: maintenance operation on October 27[edytuj]

-- Trizek (WMF) (talk) 19:12, 21 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

e on, czy są w stanie przełączyć się z jednej serwerowni na inną. Wymaga to przygotowań do testu przez wiele zespołów i ich dostępności w celu naprawy jakichkolwiek nieprzewidzianych problemów.

Cały ruch zostanie z powrotem przełączony na podstawową serwerownię we wtorek, 27 października 2020.

Niestety, z powodu niektórych ograniczeń w MediaWiki, wszystkie operacje edycyjne muszą zostać przerwane podczas przełączenia. Przepraszamy za te utrudnienia. Będziemy pracować nad tym, aby je zminimalizować w przyszłości.

Każdą wiki przez krótki czas będzie można tylko czytać, ale nie edytować.

  • Edytowanie nie będzie możliwe przez maksymalnie godzinę, we wtorek, 27 października. Test rozpocznie się o 14:00 UTC (14:00 WET, 15:00 CET, 10:00 EDT, 07:00 PDT, 23:00 JST a w Nowej Zelandii o 03:00 NZDT w środę 28 października).
  • Jeżeli spróbujesz edytować lub zapisywać zmiany w tym czasie, zobaczysz komunikat o błędzie. Mamy nadzieję, że żadne edycje nie zostaną utracone podczas tego czasu, ale nie możemy tego zagwarantować. Jeżeli zauważysz komunikat o błędzie, poczekaj aż wszystko wróci do normy. Będzie wtedy możliwe zapisanie zmian. Zalecamy jednak zrobienie kopii swoich zmian, na wszelki wypadek.

Inne skutki:

  • Zadania w tle będą wolniejsze, a niektóre mogą być przerywane. Czerwone linki mogą nie być aktualizowane tak szybko jak zwykle. Jeżeli utworzysz artykuł, do którego gdzieś prowadzi jakiś link to ten link będzie dłużej czerwony niż zwykle. Część skryptów, uruchamiających się na dłużej, zostaną zatrzymane.
  • Nie będzie zmian w kodzie na serwerze w tygodniu obejmującym 26 października 2020. Nie będą miały miejsca wdrożenia kodu o małym znaczeniu.

W razie konieczności, terminy testu mogą się przesunąć. Możesz zapoznać się z harmonogramem na wikitech.wikimedia.org. Wszelkie zmiany będą ogłoszone w tymże harmonogramie. Będzie więcej powiadomień na ten temat. Na wszystkich wiki na 20 minut przed zostanie wyświetlony banner, zanim ta operacja się zacznie. Prosimy, podziel się tą informacją ze swoją społecznością. -- Trizek (WMF) (talk) 19:12, 21 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

żdej strony z porównaniem zmian będą widoczne przyciski pozwalające wybrać system porównywania edycji.

Przełącznik opcji porównania wizualnego i wikikodu; zaznaczona jest opcja wizualna

Kliknij jeden z przycisków, aby przełączyć między porównaniem wikikodu i wizualnym.

W porównywaniu wizualnym dodany tekst, usunięcia, nowe linki i zmiany w formatowaniu będą podświetlane. Inne zmiany, takie jak na przykład zmiana rozmiaru ilustracji, zostaną opisane słownie na bocznej stronie.

Zrzut ekranu pokazujący te same zmiany w artykule. Większość zmian jest zaznaczanych odpowiednim formatowaniem tekstu.

Ten zrzut ekranu pokazuje tę samą edycję co w przykładzie porównania wikikodu. Porównanie wizualne podświetla usunięcie jednego słowa i dopisanie nowego zdania.

Możesz przeczytać i pomóc przetłumaczyć przewodnik użytkownika, który zawiera więcej informacji o tym, jak korzystać z edytora wizualnego.

Od ostatniego wydania tego newslettera, zespół Editing poświęcał czas głównie na edytor wikikodu 2017, który jest dostępny wewnątrz edytora wizualnego jako funkcja eksperymentalna, oraz na prace nad narzędziem do wizualnego porównywania. Ich główny panel organizacji pracy znajduje się w Phabricatorze. Możesz znaleźć linki do list wykonanych zadań dla każdego tygodnia na stronie mw:VisualEditor/Weekly triage meetings.. Ich bieżące priorytety to naprawa błędów, wspieranie edytora wikikodu 2017 oraz prace nad narzędziem porównywania wizualnego.

Ostatnie zmiany[edytuj]

Pracujmy razem[edytuj]

Elitre (WMF)

21:56, 2 mar 2018 (CET)

Włączamy nową przydatną funkcję dla edytujących szablony[edytuj]

Witajcie!

Zespół z Wikimedia Foundation pracujący nad TemplateStyles planuje włączyć TemplateStyles na tej wiki.

TemplateStyles to funkcjonalność pozwalająca nie-administratorom pisać style CSS dla szablonów. Umożliwi to oddzielenie treści szablonów od sposobu prezentacji. Dobra praktyka znana z tworzenia witryn internetowych ułatwia zarządzanie układem szablonu. Jeżeli nie zajmujesz się edytowaniem szablonów, nie będzie to miało wpływu na Twój dotychczasowy wkład.

TemplateStyles jest przydatne z kilku powodów.

  • Umożliwia przystosowanie szablonów tak, aby lepiej wyglądały na urządzeniach mobilnych.
  • Rozwiewa wątpliwości gdzie stosować reguły CSS.
  • Dotychczas edytowanie CSS było dostępne tylko dla administratorów, co stanowiło utrudnienie dla pozostałych użytkowników, gdy chcieli wprowadzić jakieś zmiany.
  • Dodane reguły CSS do ogólnego arkusza stylów dla całej witryny są ładowane na wszystkich stronach, bez względu na to, czy na konkretnej stronie zostały wykorzystane czy nie. Zużywa to niepotrzebnie transfer i utrudnia debugowanie stylów.

Więcej o TemplateStyles można dowiedzieć się na MediaWiki.org. Dostępna jest też dokumentacja techniczna.

Korzystanie z tej funkcji nie jest obowiązkowe, ale zachęcamy edytujących szablony do używania tego. Jeżeli są jakieś wątpliwości, zapraszamy do dyskusji. Jeżeli nie będzie wątpliwości, ta funkcja zostanie wprowadzona 28 marca.

Dziękujemy.

CKoerner (WMF) & Whatamidoing (WMF) (dyskusja) 17:26, 21 mar 2018 (CET)[odpowiedz]

Wikiobiadek[edytuj]

28 lipca w Warszawie odbędzie się spotkanie dla wikimedian i sympatyków Wikimedia. Można się zapisać na wiki lub na Facebooku (ze względu na to, że część osób woli zachować w sferze prywatnej fakt bycia wikimedianinem, wydarzenie jest zaznaczone na FB jako prywatne, co oznacza, że trzeba mieć zaproszenie, żeby je widzieć. Jeśli są chętni, którym nie wysłałem zaproszenia – piszcie na priv). Dokładne miejsce jeszcze nieustalone – zgłaszajcie propozycje. Tar Lócesilion (queta) 20:33, 10 lip 2018 (CEST)[odpowiedz]

RelatedSites[edytuj]

Cześć,

Zespół Community Tech w Wikimedia Foundation planuje usunąć rozszerzenie RelatedSites z tej wiki. RelatedSites zostało stworzone dla Wikivoyage/Wikitravel wiele lat temu jako sposób na dodawanie linków do innych wiki, widocznych w menu bocznym jako "Powiązane strony". Teraz to rozszerzenie wykonuje to samo zadanie co "W innych projektach" z Wikidanych. Ponieważ RelatedSites jest używane tylko na Wikipodróżach i nie jest już wspierane, konieczne jest jego usunięcie jako stara funkcja, która może się tylko zepsuć. Ta wiki ma ponad pięćset stron korzystających z RelatedSites, a Community Tech chce pomóc usuwać te linki przed całkowitym usunięciem tego rozszerzenia.

Pozostają dwa pytania: czy społeczność zgadza się na usunięcie RelatedSites i czy chce pomóc w usuwaniu linków?

Co o tym sądzicie? Keegan (WMF) (dyskusja) 23:20, 12 lip 2018 (CEST)[odpowiedz]

@Keegan (WMF) Chyba nie istnieje tu społeczność, żeby się zgadzała na usunięcie lub nie ;) Natomiast ja osobiście jestem za tym, by nie duplikować WikiData i ile się da korzystać z nich. Mogę pomóc w usuwaniu albo nawet jakiegoś bota napisać. Katafrakt (dyskusja) 16:07, 3 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Interface-admin[edytuj]

Tutaj nie doszło powiadomienie z meta. Wszystko wyjaśnione na plwiki. Dobrze byłoby, gdybyście wybrali sobie ze dwie-trzy takie osoby. Pozdrawiam, Tufor (dyskusja) 15:27, 2 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

@Tufor Niestety, ale tutaj w zasadzie nie ma żadnej społeczności. Dobrze by natomiast rzeczywiście było, żeby jakiekolwiek osoby z uprawnieniami do projektu istniały. Może któraś z osób wybranych na Wikipedii mogłaby się zgodzić na posiadanie uprawnień również tutaj? Zapewne nie miałaby w ogóle roboty, co najwyżej jakieś bardzo pojedyncze akcje kiedy coś się wyraźnie zepsuje itp. Katafrakt (dyskusja) 08:51, 7 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]
@Katafrakt Właśnie miałem to zaproponować. Pewnie kilka takich osób się znajdzie; jeśli będzie taka potrzeba to też mógłbym mieć takie uprawnienia. Robota jest raz na ruski rok, ale fakt - lepiej mieć kilku, nawet na wikipodróżach nieaktywnych, użytkowników z takimi uprawnieniami, niż z każdym drobiazgiem latać na meta. Tufor (dyskusja) 09:10, 7 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]
Ja mogę być. --Wargo (dyskusja) 22:31, 7 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Skoro @Wargo się zgodził, to wypadałoby przeprowadzić jakieś głosowanie, bo bez tego stewardzi nie włączą uprawnień. Pingi do aktywnych użytkowników: @Alan ffm, @Katafrakt, @M Z Wojalski, @Moromar, @Świętokrzyskie3. Tufor (dyskusja) 14:17, 14 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Wargo[edytuj]

Symbol głosu "za" Za Katafrakt (dyskusja) 16:39, 15 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Symbol głosu "za" Za --Alan ffm (dyskusja) 18:59, 16 sie 2018 (CEST)[odpowiedz]

Uprawnienia zostały przyznane. Crystal Clear app clean.pngT Załatwione Tufor (dyskusja) 20:09, 5 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

Maksymalna szerokość kontenera z artykułem[edytuj]

Zastanawiam się czy nie dałoby się ustawić maksymalnej szerokości kontenera w którym znajduje się artykuł. Dotyczy to w pewnym stopniu wszystkich wiki, ale przez top-bar w wikivoyage na szerokich ekranach wygląda to moim zdaniem szczególnie nieciekawie: https://i.imgur.com/C2mAOi4.png Katafrakt (dyskusja) 15:05, 5 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

@Wargo Może Ty? ;) Katafrakt (dyskusja) 01:48, 28 lis 2018 (CET)[odpowiedz]
Moim zdaniem nie powinniśmy ograniczać maksymalnej szerokości artykułu - właśnie powinna dostosowywać się do szerokości, aby wykorzystać miejsce. To raczej banner trzeba dopasować. Wargo (dyskusja) 15:10, 28 lis 2018 (CET)[odpowiedz]

Request for bot flag[edytuj]

Hello!

I'd like to request the bot flag for my bot, User:EmausBot. I want to launch bot to repair double and broken redirects using Pywikipedia's scripts. My bot has a global flag and makes the same task on many projects. --Emaus (dyskusja) 00:41, 8 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

Please help complete the work on the Polish phrasebook at the English Wikivoyage[edytuj]

Dear Polish Wikivoyagers. If possible, please help finish the missing parts of the Polish phrasebook at the English Wikivoyage (the missing transcriptions appear as "(...)". Having a completed version of this specific phrasebook is essential for all the other editions of Wikivoyage making local versions of this phrasebook to their readers (for example (Hebrew-Polish phrasebook, Italian-Polish phrasebook, Hind-Polish phrasebook, etc). Thanks in advance! ויקיג'אנקי (dyskusja) 15:06, 30 wrz 2018 (CEST)[odpowiedz]

Editing News #2—2018[edytuj]

15:17, 2 lis 2018 (CET)

A request to change Object template[edytuj]

Dear Polish Wikivoyagers,

I've noticed that template "Object" in Polish doesn't have GPS coordinates inside - although English and Russian city templates offer adding "listing"(RU) and "see"(EN) templates on the map, and it looks good (Lublin is a good example). Maybe it worth adding them into your template?

10:04, Nov 9, 2018 (CET)

@Sashabrava Hi! I see you made some changes already. I'm not sure if "listing" is a good name for Polish project (or English too, for what it matters). Some time ago I already started to experiment with new template called Znacznik, which would be mostly to be shown on map. Obiekt was probbaly an old attempt to have some basic common formatting for all items that were objects. Do you think it's important to retain a name similar to what's in other language versions? Katafrakt (dyskusja) 01:56, 28 lis 2018 (CET)[odpowiedz]
@Katafrakt Hi! Sorry for late reply. I am not against renaming the template to sth more understandable for Polish people if it's critical. However, I used "listing" in order to provide similar template for different languages. You can notice that "Listing" title is used for English, French, Russian Wikivoyage and "Listado" - for Spanish. Maybe it's not the best title for template, but it's already quite widespread, and new title can make a mess in the head of other users. If you need to look at template usage statistics, follow a link. 09:45, Feb 24, 2019 (CET)

Nowe szablony - Znacznik i Mapa[edytuj]

Dodałem dwa nowe szablony: Szablon:Mapa i Szablon:Znacznik – w myśl tego, co działa na en.wikivoyage. Nie jestem eskpertem w tworzeniu szablonów, więc proszę o opinie. Przykład użycia w akcji można znaleźć na stronie Split. Katafrakt (dyskusja) 22:11, 14 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Read-only mode for up to 30 minutes on 11 April[edytuj]

12:56, 8 kwi 2019 (CEST)

Wikimedia Foundation Medium-Term Plan feedback request[edytuj]

Pomóż przetłumaczyć na Twój język

The Wikimedia Foundation has published a Medium-Term Plan proposal covering the next 3–5 years. We want your feedback! Please leave all comments and questions, in any language, on the talk page, by April 20. Dziękujemy! Quiddity (WMF) (talk) 19:35, 12 kwi 2019 (CEST)[odpowiedz]

Re-thinking where to put the focus on - the collaborative creation of the "List of articles every Wikivoyage should have" on Meta[edytuj]

One of the issues with any wiki site is that unless the editor community agrees upon where it is mostly important to put most efforts, usually everyone just improves random articles without knowing what to prioritize... this becomes a bigger issue with the smaller communities where if there are only two or three active editors... they would usually create mostly random stubs that aren’t of much interest to their readers, just because most people wouldn’t know on the top of the head what travel destinations are of most interest to people.

In order to tackle this issue, some wiki sites develop a vital/core article list based on the consensus in that community, which could be used both as a way to focus most efforts where they are most needed (for example, by encouarging the editors to make as many Guide articles and Star articles from all the articles on the core articles list) but also as a way to encourage the other parallel editions of that wiki to create the articles deemed to be the most vital articles as well.

I especially like Wikipedia’s vital articles list... but also Meta’s List of articles every Wikipedia should have.

I think that the existence of such a list, that might even be of use here at the Polish Wikivoyage, would be especially important as it would inspire all the smaller editions of Wikivoyage to make sure that the articles which are of the most interest to their readers are the ones in which most efforts are directed towards + that a priority would be given to improving the quality of the most prominent and sought after articles.

As such I decided to plunge forward and create a draft for this list at Meta. It currently includes exactly 1,000 articles. The list isn't finished! Please help us improve the list by going over it, making note of the articles you think are missing from it, and suggesting them at the discussion page of that page at meta. ויקיג'אנקי (dyskusja) 15:34, 15 cze 2019 (CEST)[odpowiedz]

Editing News #1—July 2019[edytuj]

20:32, 23 lip 2019 (CEST)

New tools and IP masking[edytuj]

16:19, 21 sie 2019 (CEST)

The consultation on partial and temporary Foundation bans just started[edytuj]

-- Kbrown (WMF) 19:14, 30 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Feedback wanted on Desktop Improvements project[edytuj]

09:15, 16 paź 2019 (CEST)

Editing News #2 – Mobile editing and talk pages[edytuj]

12:13, 29 paź 2019 (CET)

Community Wishlist 2020[edytuj]

Magic Wand Icon 229981 Color Flipped.svg

IFried (WMF) 20:30, 4 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Making the Content Translation Tool available for Wikivoyage[edytuj]

I don't know if you all have ever tried Wikipedia's Content translation Tool, but i'll just say that this is a very strong tool that has helped the Wikipedia community translate A LOT of articles between the various Wikipedia editions (mostly translations of articles from the English Wikipedia to the smaller Wikipedia editions).

So far this tool is only used in Wikipedia.

As part of the current Community Wishlist Survey, a suggestion has been brought forward to make this tool available for all Wikivoyage editions as well:

meta:Community_Wishlist_Survey_2020/Wikivoyage/ContentTranslation_work_for_Wikivoyage#Voting

If you support making this tool available for Wikivoyage as well, please add your vote in that page. ויקיג'אנקי (dyskusja) 21:34, 29 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Wikigranty[edytuj]

Drodzy! W 2020 roku uruchomiona została kolejna edycja Wikigrantów. Jeśli zatem macie na oku jakieś wartościowe źródła wszelkiej maści, które wspomogą Was w pisaniu haseł, zapraszamy do skorzystania z programu. W tym roku podniesiona została kwota małego grantu, toteż z uproszczonej procedury planowania i raportowania można skorzystać przy dofinansowaniu do 500 PLN. Wnioski można składać na tej stronie. W imieniu Komisji Wikigrantów, Einsbor (dyskusja) 08:29, 9 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Wiki Loves Folklore[edytuj]

WLL Subtitled Logo (transparent).svg

Hello Folks,

Wiki Loves Love is back again in 2020 iteration as Wiki Loves Folklore from 1 February, 2020 - 29 February, 2020. Join us to celebrate the local cultural heritage of your region with the theme of folklore in the international photography contest at Wikimedia Commons. Images, videos and audios representing different forms of folk cultures and new forms of heritage that haven’t otherwise been documented so far are welcome submissions in Wiki Loves Folklore. Learn more about the contest at Meta-Wiki and Commons.

Kind regards,
Wiki Loves Folklore International Team
— Tulsi Bhagat (contribs | talk)
sent using MediaWiki message delivery (dyskusja) 07:15, 18 sty 2020 (CET)
[odpowiedz]

Movement Learning and Leadership Development Project[edytuj]

Hello

The Wikimedia Foundation’s Community Development team is seeking to learn more about the way volunteers learn and develop into the many different roles that exist in the movement. Our goal is to build a movement informed framework that provides shared clarity and outlines accessible pathways on how to grow and develop skills within the movement. To this end, we are looking to speak with you, our community to learn about your journey as a Wikimedia volunteer. Whether you joined yesterday or have been here from the very start, we want to hear about the many ways volunteers join and contribute to our movement.

To learn more about the project, please visit the Meta page. If you are interested in participating in the project, please complete this simple Google form. Although we may not be able to speak to everyone who expresses interest, we encourage you to complete this short form if you are interested in participating!

-- LMiranda (WMF) (talk) 20:01, 22 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Editing news 2020 #1 – Discussion tools[edytuj]

21:28, 8 kwi 2020 (CEST)

Come have a friendly chat with other Wikivoyagers at the Wikivoyage Discord server I opened[edytuj]

Please join us at the unofficial Discord server Wikivoyage Hub and have a friendly non formal chat with many other Wikivoyagers. Although you would be able to access this server immediately without installing any software/app, simply by clicking this link, I warmly recommend first installing the Discord software and registering your username to get a much better experience with Discord.

I am currently inviting Wikivoyagers from all other Wikivoyage editions to join this server as well. I hope to see you all there! ויקיג'אנקי (dyskusja) 23:14, 15 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Editing news 2020 #2[edytuj]

22:36, 17 cze 2020 (CEST)

Feedback on movement names[edytuj]

Cześć. Apologies if you are not reading this message in your native language. Pomóż przetłumaczyć na Twój język if necessary. Dziękujemy!

There are a lot of conversations happening about the future of our movement names. We hope that you are part of these discussions and that your community is represented.

Since 16 June, the Foundation Brand Team has been running a survey in 7 languages about 3 naming options. There are also community members sharing concerns about renaming in a Community Open Letter.

Our goal in this call for feedback is to hear from across the community, so we encourage you to participate in the survey, the open letter, or both. The survey will go through 7 July in all timezones. Input from the survey and discussions will be analyzed and published on Meta-Wiki.

Thanks for thinking about the future of the movement, --The Brand Project team, 22:33, 2 lip 2020 (CEST)

Note: The survey is conducted via a third-party service, which may subject it to additional terms. For more information on privacy and data-handling, see the survey privacy statement.

Deleting my user page[edytuj]

Hi there. I am Fussi from th German Wikivoyage. I would kindly ask your admins to delete my user page: Użytkownik:DerFussi. It's outdated and I would like to use my general one from the meta wiki. I unfortunately can not speak Polish language and was not able to find your site for filing in a delete request. Thank you very much. Stefan aka Fussi. -- DerFussi (dyskusja) 16:57, 5 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

@DerFussi: Gemacht. Grûsse! --Alan ffm (dyskusja) 22:50, 6 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

Editing news 2020 #3[edytuj]

14:56, 9 lip 2020 (CEST)

Announcing a new wiki project! Welcome, Abstract Wikipedia[edytuj]

Sent by m:User:Elitre (WMF) 22:13, 9 lip 2020 (CEST) - m:Special:MyLanguage/Abstract Wikipedia/July 2020 announcement [odpowiedz]

Important: maintenance operation on September 1st[edytuj]

Trizek (WMF) (talk) 15:49, 26 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Invitation to participate in the conversation[edytuj]

Wiki of functions naming contest[edytuj]

23:16, 29 wrz 2020 (CEST)

Call for feedback about Wikimedia Foundation Bylaws changes and Board candidate rubric[edytuj]

Cześć. Apologies if you are not reading this message in your native language. Pomóż przetłumaczyć na Twój język.

Today the Wikimedia Foundation Board of Trustees starts two calls for feedback. One is about changes to the Bylaws mainly to increase the Board size from 10 to 16 members. The other one is about a trustee candidate rubric to introduce new, more effective ways to evaluate new Board candidates. The Board welcomes your comments through 26 October. For more details, check the full announcement.

Dziękujemy! Qgil-WMF (talk) 19:10, 7 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Important: maintenance operation on October 27[edytuj]

-- Trizek (WMF) (talk) 19:12, 21 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]